... v srdci Oravskej Lesnej neďaleko od lyžiarskeho
strediska Orava Snow. Chata splní očakávania
každej klientely, či v letnej alebo zimnej sezóne.
Kapacita zariadenia je 20 lôžok. 

Oravská Lesná, okolie

Lyžiarske stredisko – ORAVA SNOW

Sample Image
Ponúka milovníkom zimných športov perfektne upravené zjazdovky a prírodný snehový povrch. Viac informácií môžete nájsť na stránke – www.oravasnov.sk .

 

Kostol sv. Anny

Sample Image
Stavba kostola sa začala už v roku 1910.
Kostol je realizovaný kombináciou dreva a kameňa. Hlavné nosné kamene sú pieskovcové, dôkladne opracované a vyzdobené jemnými ornamentami, podobne ako ostatná časť drevenej konštrukcie. Jedinečnosťou je strecha kostola, tvorí ju drevená konštrukcia pokrytá tradičným dreveným šindľom.
Viac informácií môžete nájsť na stránke www.oravskalesna.sk 
Múzeum kysuckej dediny a úzkokoľajná úvraťová železnička

Sample Image
Nachádza sa niekoľko kilometrov od obce Oravská Lesná. Najväčšou atrakciou je turistická vyhliadková jazda úvraťovou železničkou.
Kysucko – Oravská lesná úvraťová železnička je svetový unikát. Ďalší takýto technický skvost môže milovník starých lokomotív nájsť len v Peru. Práve úvrate – spôsob akým lokomotíva prekonáva strmý kopec, sú pre túto trať jedinečnosťou.
Dnes je príjemným spestrením pre turistov z ďalekého i blízkeho okolia. Výletná trať je v súčasnosti prevažne na Kysuckej strane, ale v budúcnosti by mala premávať až po Tanečník – oblasť Oravskej Lesnej, kde sa nachádza staré depo.
Viac informácií môžete nájsť na stránke www.kysuckemuzeum.sk