Spoznajte Oravu

Oravská Lesná je obľúbenou turistickou lokalitou, ktorú vyhľadávajú záujemcovia o šport i relax uprostred nádhernej prírody. Idylická obec je vhodná na dovolenku počas celého roka. Veríme, že si z pobytu odnesiete výnimočné zážitky.

stredisko orava snow

Lyžovačka v špičkovom stredisku

Orava Snow - Ski Oravská Lesná ponúka milovníkom zimných športov perfektne upravené zjazdovky a prírodný snehový povrch. Vychutnajte si lyžovačku, snowboarding alebo bežkovanie do sýtosti. Stredisko ponúka všetky služby pre rodiny s deťmi a pre pokročilých lyžiarov.

stredisko orava snow

Lesnícky náučný chodník

Má celkovú dĺžku 4,3 km a mnoho zastávok, ktoré približujú informácie o prírode, jej ochrane a o lesníckych aktivitách. Po jeho trase sa nachádzajú oddychové miesta s lavičkami, drevené sochy aj stopy lesnej železničky. Jeho začiatok je neďaleko obecného úradu.

stredisko orava snow

Funny Park Oravská Lesná

Zábavný park sa nachádza priamo v Oravskej Lesnej neďaleko strediska Orava Snow. Nájdete v ňom rôzne typy atrakcií pre detí aj dospelých od trampolín cez adrenalínové prekážky.

stredisko orava snow

Kostol sv. Anny

Chrám bol vysvätený v roku 1914, nahradil pôvodný drevený kostolík. Je postavený prevažne z kameňa, jeho strechu pokrývajú drevené šindle. Vďaka viacerým rekonštrukciám má aj v súčasnosti zachovaný svoj originálny vzhľad.